Aktualności Projekt budowy Przedszkole „Iskierka”

Czyny, nie słowa...

Image

Śpiewanki patriotyczne - 11.11.2014

Podobnie jak w ubiegłym roku zebraliśmy się, aby uczcić Święto Niepodległości.

Po Mszy św. przeszliśmy do nowego budynku naszej „Iskierki” - do Domu Dobrego Pasterza, aby tam w sali przedszkolnej przekształconej na ten czas w kameralny dworek ziemiański, posłuchać pieśni Ignacego Jana Paderewskiego pt. „Piosenka dudarza” (Idę ja Niemnem...), zamyśleć się nad słowami osób uznawanych za ojców naszej niepodległości - Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, oraz wspólnie pośpiewać pieśni, które każdy z nas - czy starszy czy młodszy - nosi w sercu.

Wieczór uświetnili muzycy - Anna i Przemysław Niezgodowie oraz grający na kontrabasie Tadeusz Leszek, a także Ojciec Jarosław, który opowiedział nam o Paderewskim i Kazik Adamaszek wraz z córką Małgorzatą czytający wspomniane teksty.

Dzieci, pod opieką nauczycieli z „Iskierki”, tworzyły w tym czasie dzieła plastyczne, czego owocem była przygotowana wystawa.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami świętować i już dziś zapraszamy na przyszły rok. Kilka zdjęć z naszych śpiewanek można obejrzeć pod tym linkiem.