Aktualności Projekt budowy Przedszkole „Iskierka”

Czyny, nie słowa...

Image

Śpiewanki patriotyczne - 11.11.2014

Podobnie jak w ubiegłym roku zebraliśmy się, aby uczcić Święto Niepodległości.

Po Mszy św. przeszliśmy do nowego budynku naszej „Iskierki” - do Domu Dobrego Pasterza, aby tam w sali przedszkolnej przekształconej na ten czas w kameralny dworek ziemiański, posłuchać pieśni Ignacego Jana Paderewskiego pt. „Piosenka dudarza” (Idę ja Niemnem...), zamyśleć się nad słowami osób uznawanych za ojców naszej niepodległości - Marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego, oraz wspólnie pośpiewać pieśni, które każdy z nas - czy starszy czy młodszy - nosi w sercu.

Wieczór uświetnili muzycy - Anna i Przemysław Niezgodowie oraz grający na kontrabasie Tadeusz Leszek, a także Ojciec Jarosław, który opowiedział nam o Paderewskim i Kazik Adamaszek wraz z córką Małgorzatą czytający wspomniane teksty.

Dzieci, pod opieką nauczycieli z „Iskierki”, tworzyły w tym czasie dzieła plastyczne, czego owocem była przygotowana wystawa.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspólnie z nami świętować i już dziś zapraszamy na przyszły rok. Kilka zdjęć z naszych śpiewanek można obejrzeć pod tym linkiem.

Za nami czwarta już edycja „Ziarenka Montessori” - 18.10.2014

Tym razem warsztat odbył się w kameralnym gronie. W "Iskierce" baraszkowało pod opieką pań dwóch chłopców, a my w 10 rozmawialiśmy o Marii Montessori i jej pedagogice. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Jak zawsze zapraszamy na minirelację fotograficzną.

„Ziarenko Montessori” - relacja z warsztatów 8.03.2014

Pracowite sobotnie przedpołudnie... Do maksimum wykorzystaliśmy możliwości sali na plebanii spotykając się w gronie 21 osób na kolejnych warsztatach wprowadzających w pedagogikę Marii Montessori. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że spotkanie było owocne. Zapraszamy na minirelację fotograficzną oraz do zaglądania na naszą stronę.

Zapraszamy na warsztaty pt.: „Ziarenko Montessori” - 8.03.2014

Warsztaty skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych, jak również do osób oczekujących potomstwa, czy też po prostu zainteresowanych wychowaniem. Treścią warsztatów będzie wprowadzenie w zasady pedagogiki Marii Montessori, a także jej odniesienie do pedagogii Bożej. Naszym celem jest ukazanie wartości jej metod wychowawczo-edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-6 lat. Poza wprowadzeniem teoretycznym, chcemy zaproponować uczestnikom udział w lekcji ciszy, jak również zapoznanie się z przykładowym materiałem dydaktycznym.

Termin: sobota, 8 marca 2014, godz. 10.00-14.00
Miejsce: plebania parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie, przy ul. Księcia Ziemowita 39 –
               sala św. Faustyny (wejście od strony kościoła)
Prowadzący: Ewa Adamaszek, Ks. Jarosław Piłat, Iwona Ząbkowicz
Koszt udziału: 20 zł (30 zł od małżeństwa)

Zgłoszenia przyjmujemy:
     mailowo na adres: fundacja@nonverba.org.pl
     telefonicznie: 535-968-049, 661-218-367

Liczba miejsc ograniczona, zapisy prowadzone są w kolejności zgłoszeń.

Mamy możliwość zorganizowania na czas warsztatów opieki dla dzieci w wieku 3-7 lat w parafialnym przedszkolu „Iskierka”.
Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby przy zapisywaniu się na warsztaty (tylko w takim wypadku opieka zostanie zorganizowana!).

„Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!”

W niedzielę 19 stycznia 2014 r. spotkaliśmy się w naszym kościele, aby wspólnie pośpiewać kolędy.
Akompaniowali nam studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina:
Pani Anna Baran (waltornia)
Pani Anna Eberhardt (pianino)
Pan Antoni Chłopeniuk (waltornia)
oraz inne osoby przygrywające na bębenkach, janczarach, marakasach i tarce.
Po koncercie odbyła się tradycyjna uczta ciasteczkowa.

Minirelacja fotograficzna jest dostępna w galerii.

Warsztaty dla Ojców pt.: „Słyszeć, widzieć, działać”

W sobotę 30 listopada 2013, kilku Panów wzięło udział w warsztatach skierowanych do Tatusiów, a prowadzonych przez dwóch doświadczonych Ojców - Kazimierza Adamaszka oraz Piotra Maciejewskiego.
Zapraszamy do galerii.

11 listopada 2013 - jak świętowaliśmy na Targówku

Dzisiejsze święto uczciliśmy Mszą św. oraz pięknym koncertem zagranym przez dwoje studentów III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Muzycy - Pan Antoni Chłopeniuk (na waltorni) i akompaniująca mu Pani Anna Eberhardt (na pianinie) - zagrali poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" M. Ogińskiego oraz pięć pieśni M. Karłowicza. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy kilka pieśni - m.in. "Piechotę", "Ułani, Ułani" czy "Rozkwitały pąki białych róż".
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z koncertu oraz na wspólne świętowanie za rok.

Pierwsze warsztaty pt.: „Ziarenko Montessori” za nami

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszych warsztatach. Mamy nadzieję, że był to dobrze i owocnie spędzony czas. Zapraszamy na minirelację fotograficzną oraz na kolejne warsztaty organizowane przez naszą fundację, o których już wkrótce więcej napiszemy na naszej stronie.