Aktualności Projekt budowy Przedszkole „Iskierka”

Czyny, nie słowa...

Image

Projekt, który bez nas nie powstanie

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w realizacji naszego pierwszego projektu – rozbudowy przedszkola (a w kolejnym etapie – budowy szkoły podstawowej) w najuboższej dzielnicy Warszawy – na Targówku Fabrycznym. Wierzymy, że odpowiedzialnością nas wszystkich jest konkretne działanie na rzecz dobra dzieci. Wszystkich dzieci. Naszym celem jest wsparcie integracji rodzin ze wszystkich środowisk społecznych i zawodowych.

Nowy budynek Przedszkola powstał na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego, która jest pierwszym promotorem idei Fundacji. 7 stycznia 2015, dokładnie 16 miesięcy od rozpoczęcia plac budowlanych, rozpoczęła pracę w nowym budynku - Domu Dobrego Pasterza - druga grupa przedszkolna. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego faktu. I cieszymy się bardzo, że możemy przyjąć do naszej "Iskierki" następne dzieci.

Ale to nie koniec, tylko początek kolejnego etapu. Dążymy do wykończenia piętra naszego nowego domu. Piętra, które pomieści drugą grupę, kaplicę oraz montessoriańskie atrium (salę do katechezy) jak również salki do pracy indywidualnej dla dzieci, które potrzebują takiego wsparcia dla swojego rozwoju.

Jesteśmy wdzięczni za każdy gest wsparcia i życzliwości. Zachęcamy do współpracy na rzecz naszych podopiecznych.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z pierwszego etapu naszej budowy.